wtorek, 13 marca 2012

JAPOŃSKIE BENTO – LUNCH W PUDEŁKU ZAMIAST FASTFOODÓW.


Już 24 marca w Klubie Muzeum wyjątkowe wydarzenie: BENTO – LUNCH W PUDEŁKU ZAMIAST FASTFOODÓW. A czym to się je? :) Mozemy przeczytać na stronie organizatora:

Bento to nazwa japońskiego pudełka na lunch czy drugie śniadanie oraz równocześnie jego zawartości: zróżnicowanego i pięknego posiłku, który Japończycy przygotowują dla siebie co rano lub kupują gotowy i spożywają w ciągu dnia, będąc poza domem. Jest wiele rodzajów bento. Co ważne, wielkość pudełka, a tym samym ilość jedzenia, jest dopasowywana indywidualnie wg potrzeb każdej osoby, co pozwala jeść tylko tyle, ile jest potrzebne. Ponadto piękne, kolorowe pojemniki bento są doskonałą alternatywą dla jednorazowych opakowań na żywność oraz miłym gadżetem do codziennego użytku.

PROGRAM SPOTKANIA:
1/ PREZENTACJA Magdy Słowik
a/ o kuchni japońskiej
b/ sztuka umiaru i dbałość o piękno
c/ zróżnicowanie diety i małe porcje
d/ Bento – skąd pochodzi i czym jest dziś. Rodzaje obento – prezentacje fotograficzne.
e/ Bento w Polskich realiach żywieniowych i kulturowych

2/ PREZENTACJA PUDEŁEK BENTO DOSTĘPNYCH NA POLSKIM RYNKU – sklep internetowy Bentomania.pl
Bentomania to pierwszy na polskim rynku sklep z japońskimi pudełkami śniadaniowymi. Jednym z elementów misji firmy jest ograniczanie wpływu folii, papieru i wszelkich opakowań jednorazowego użytku na środowisko poprzez promocję i sprzedaż pojemników śniadaniowych i w ten sposób współtworzenie świadomości ekologicznej.

3/ DEGUSTACJA SUSHI – FRESHCORNER oraz prezentacja prostych potraw, które mogą być Waszym bento w Polsce.
W Fresh Corner specjalizujemy się w sushi. Obsługujemy cateringi oraz dowozimy do domów. Nasze sushi robimy wyłącznie ze składników najwyższej jakości, doprawionych pasją i doświadczeniem naszych kucharzy. To bezkompromisowe podejście gwarantuje, że zawsze otrzymujecie Państwo smaczny i świeży posiłek.

4/ „SKLEPIK” Z PUDEŁKAMI BENTO I ZESTAWAMI SUSHI

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, wymagana jest rezerwacja miejsca – ilość miejsc ograniczona, zapisy: klubmuzeum@gmail.com.

I jeszcze link do wydarzenia na FB: http://www.facebook.com/events/387142094629459/.

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz