piątek, 8 listopada 2013

bento 251.


Dzisiaj w bento same nowe smaki - dawno już o nich myślałam, ale nie było sprzyjającej chwili, aby je zrealizować. Aż do dziś. :)


Połączenie kurczaka i mleczka kokosowego chodziło za mną od dawna. W końcu zebrałam się w sobie, zaciągnęłam L. do kuchni i wyszło nam bardzo smaczne danie. :) Bazowałam na tym przepisie, ale, jak zwykle, musiałam nieco pozmieniać - imbir w proszku zastąpiliśmy świeżym i startym, zamiast nasion chilli dodaliśmy pół łyżeczki pieprzu cayenne, a z mięty zrezygnowaliśmy w ogóle. Kucarry połączyłam z trójkolorowym bardzo zdrowym ryżem.

Z kolei dla drugiej części pudełka inspiracją były kulinarne dzieła mojej blogowej koleżanki z Bento po polsku. Kule twarogowe - u niej wytrawne, u mnie nieco bardziej na słodko. :) Miałam je w głowie cały czas, ale jakos nie mogłam się zebrać, aby je zrobić. W końcu się udało - twaróg zmieszałam z łyżką jogurtu oraz łyżką serka mascarpone, dodałam pół łyżeczki cukru pudru, łyżeczkę cynamonu, a powstałe kule obtoczyłam w otrębach owsianych. Mniam!

Miłego długiego łikendu!

2 komentarze: