środa, 4 września 2013

bento challenge 17.

Bentō - w japońskiej kuchni oznacza posiłek na wynos, w pudełku lub termosie. Można go zabrać do szkoły, pracy lub na wycieczkę. Od tradycyjnych polskich kanapek jest bardziej dekoracyjny i weselszy. Od fastfoodów i jedzenia na mieście - zdrowszy, smaczniejszy i… tańszy. My, Magda, Monika (Bento po polsku) i Ola (Zapiski kulinarne Oliko), już o tym wiemy:) "Bentujemy" prawie codziennie, dla siebie i swoich bliskich. Pudełkowanie śniadań to dla nas świetna zabawa! Z tego powodu postanowiłyśmy wyznaczyć sobie nawzajem bentowe wyzwania. Od dziś, w każdą środę co dwa tygodnie będziemy pokazywać bento zrobione według specjalnych wytycznych.

Siedemnastym tematem jest... szkoła. :)Nowy rok szkolny i koniec wakacji określa pewien przełom w roku kalendarzowym. Tak ważne wydarzenie musiało więc mieć swoje odbicie w bento. Szkolny temat można zinterpretować na wiele sposobów - ja postawiłam na małe wspomnienie z dzieciństwa. A mianowicie na napis białą kredą na tablicy, który witał nas po wakacjach. :)Tablica jest z nori, a pod nią świeżutki ryż z kukurydzą i czarnuszką. Pod tablicą w ładnym rządku ołówki/kredki. Na deser kiwi oraz belgijska czekolada. Na osłodę. :)


Podejmiesz wyzwanie?
Jeśli tak, to masz dwa tygodnie by zrobić bento-interpretację tematu pierwszego. Link do bloga lub bezpośrednie zdjęcie umieść na naszym Fanpage'u.

Pokaż światu swoje śniadanie! Nie możemy się doczekać, by je zobaczyć!

Miłej zabawy! Za dwa tygodnie kolejne wyzwanie! :)

4 komentarze:

  1. Boskie kredki, piękne są benta szkolne. Nawet nie wiem czy nie najładniejsze.
    MF

    OdpowiedzUsuń
  2. Te kredki są fantastyczne. Wszystkie Wasze zestawy bardzo ładnie się prezentują:)

    OdpowiedzUsuń