sobota, 10 listopada 2012

pudełko 6.


Nareszcie jest - mój własny shikiri bento box! Od miesięcy podziwiałam takie pudełko na blogu Bentusie i starałam się znaleźć sposób, żeby je zdobyć. Nawet w Internecie ciężko było je upolować, bo zaprzestano już jego produkcji. Wielka szkoda, bo pudełko z firmy Idea Lunch Box jest chyba idealne.


Ale dzięki M. z Bentomanii się udało. :) Pudełko jest ge-nial-ne.


Mój shikiri bento box ma 550ml pojemności, jest biały z granatowymi wykończeniami. Pod główną przykrywką kryje się jeszcze jedna - przeźroczysta, na której leżą pałeczki. A w środku to, za co shikiri bento boxy ceni się najbardziej - przegródki. :) Słowo shikiri (仕切り) w języku japońskim oznacza "podział", co doskonale charakteryzuje ten bento box.


Zazwyczaj bento boxy mają tylko jedną przegródkę albo podzielone są na górną i dolną część. W shikiri bento boxie pięter nie ma, ale za to przegródek jest co niemiara. Jest ich pięć, ale, co jeszcze bardziej wpływa na ocenę pozytywną pudełka, są one pogrupowane w dwie części - jedna ma trzy przegródki, a druga dwie. Każda z tych części może być usunięta, co dodatkowo zmienia układ pudełka dodając jedną większą powierzchnię do zapełnienia. Mam nadzieję, że wyraziłam się dosyć jasno. :)

Podsumowując: shikiri bento box chyba będzie moim ulubieńcem. :)

A dodatkowo dostało mi się super kawaii pandowe pudełeczko na oshibori.


Nie mogę się doczekać, kiedy użyję tego pudełka. A to już wkrótce. :)

18 komentarzy:

 1. No to teraz codziennie rano będziesz stawała przed dylematem "Znów shikiri? Nie, nie wolno tak zaniedbywać innych pudełek..." ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wyznaczę sobie dany dzień na shikiri, żeby inne nie czuły się urażone? Ale najpierw zobaczymy, jak się sprawdzi w akcji. :)

   Usuń
 2. śliczne :D
  ja też już nie mogę się doczekać co Ty w nim przygotujesz;|)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie już myślę, kombinuję, używam wyobraźni... :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Co nie? :) Trudno się oprzeć takim gadżetom.

   Usuń
 4. Fantastyczne pudełko! Uwielbiam jak jedzenie jest takie uporządkowane = apetyt +40 ;] I ogromny plus za tę możliwość wyjmowania przegródek. Czekam na pierwszy posiłek w tym cudeńku i mam nadzieję, że panda będzie się sprawować dzielnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie te przegródki i ich mobilność mnie przekonały w shikiri bento boxie. Też już się nie mogę doczekać, aż go użyję. :)

   Usuń
 5. aaaa jakie świetne pudełko!='DD Jak nazbieram trochę pieniążków, to też zapytam M. czy jakimś cudem załatwi mi jedno ='))zazdroszczę~~

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetne i wcale nie takie drogie, ale ponoć już bardzo trudno je zdobyć... Szkoda, że mimo takiej popularności tych pudełek, firma nie ruszy z produkcją na nowo.

   Usuń
 6. piękne, cudowne i fenomenalne, już widzę Twoje zestawy w tym perfekcyjnym pudełeczku :)
  Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Już myślę nad tym, co się z nim znajdzie i jak. Takie pudełko daje wiele możliwości. Może za wiele i ciężko się zdecydować. :)

   Usuń
 7. Piękneeee!! *zazdrość* :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pożyczę na kolejne bento warsztaty. ;) A tak swoją drogą, to pewnie z każdej przegródki zrobiłabyś małe arcydzieło sztuki bentowania. :)

   Usuń
 8. *-* chcę takie *-* ale faktycznie, w necie nie widziałam nigdzie już tego pudełka, a zawsze zazdrościłam "Bentusiom" tego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie było łatwo je zdobyć - przypadek i mały łut szczęścia. :)

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa, jak się spisze "w terenie". :)

   Usuń