środa, 3 października 2012

bento challenge 3.

Bento: posiłek w pudle.

Bentō - w japońskiej kuchni oznacza posiłek na wynos, w pudełku lub termosie. Można go zabrać do szkoły, pracy lub na wycieczkę. Od tradycyjnych polskich kanapek jest bardziej dekoracyjny i weselszy. Od fastfoodów i jedzenia na mieście - zdrowszy, smaczniejszy i… tańszy. My, Magda, Monika (Bento po polsku) i Ola (Zapiski kulinarne Oliko), już o tym wiemy:) "Bentujemy" prawie codziennie, dla siebie i swoich bliskich. Pudełkowanie śniadań to dla nas świetna zabawa! Z tego powodu postanowiłyśmy wyznaczyć sobie nawzajem bentowe wyzwania. Od dziś, w każdą środę co dwa tygodnie będziemy pokazywać bento zrobione według specjalnych wytycznych.

Trzecim tematem jest... bento na literę... R! W moim przypadku. :)


Ciężko było mi się zdecydować, którą literkę wybrać. Początkowo myślałam o "B", potem o "K". W końcu padło na "R". "R" nie jest najłatwiejszą literą, aby na jej bazie skomponować bento, ale od razu na myśl przyszedł mi ryż. Zdecydowałam się na proste, ale treściwe i smaczne pudełko.


Do Ryżu najlepiej pasuje Rybka. Tym razem w postaci wędzonego łososia z sezamem położonym na Rukoli. A do Rybki musi być troszeczkę cytRyny. :) I jeszcze więcej na "R" - rodzynki śliwki Renklody (tak mi powiedziano w sklepie, bo ja rozróżniam tylko węgierki) oraz japońskie kRakeRsy.


Podejmiesz wyzwanie?
Jeśli tak, to masz dwa tygodnie by zrobić bento-interpretację tematu pierwszego. Link do bloga lub bezpośrednie zdjęcie umieść na naszym Fanpage'u.

Pokaż światu swoje śniadanie! Nie możemy się doczekać, by je zobaczyć!

 Miłej zabawy! Za dwa tygodnie kolejne wyzwanie! :)


4 komentarze:

 1. o to ja na bank się podejmę!!! Nie wiem jak i gdzie bo nie ogarniam tych innych tematów, ale wszystko wrzucę Wam na wszelki wypadek na facebooka , ok? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej na FB. :) Już czekam na Twoje bento!

   Usuń
 2. pyszne, treściwe i oczywiście ładnie kolorowe:-)

  OdpowiedzUsuń